Ruskí hokejisti šokujúco prehrali s Francúzskom

V prvom štvrtkovom zápase na MS si prekvapujúce víťazstvo na svoje konto pripísali hokejisti Francúzska.

HELSINKI 9. mája - Hokejisti Francúzska sa postarali o dosiaľ najväčšiu senzáciu na 77. majstrovstvách sveta.

Vo štvrtkovom popoludňajšej dueli vo fínskych Helsinkách zdolali hráči z "krajiny Galského kohúta" obhajcov prvenstva z Ruska 2:1, posunuli sa na piatu priečku so 6 bodmi a stále "živia" šancu na postup do štvrťfinále. Rusi si napriek prekvapujúcej prehre udržali vedúce postavenie v tabuľke, keď v štyroch vystúpeniach získali 9 bodov.

Favorit stretnutia po bezgólovej prvej tretine viedol v Hartwall Areene od 27. min zásluhou Alexandra Perežogina, o tri minúty neskôr však vyrovnal útočník švédskeho Södertälje Damien Fleury. Do kabín na druhú prestávku odchádzali spokojnejší Francúzi, ktorých poslal do vedenia v 37. min útočník tímu NHL Dallas Stars Antoine Roussel. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci gól duelu.

Snaha ruského tímu v tretej tretine otočiť nepriaznivý stav sa napokon skončila bez úspechu, pri záverečnej power-play sa nepresadil Alexej Tereščenko. "Les Bleus", ktorých vedie zo striedačky kouč Dave Henderson, sa tešili z tesného víťazstva. Jeden z najväčších ašpirantov na najcennejší kov prišiel na majstrovstvách sveta o 13-zápasovú sériu bez prehry, naposledy podľahlo Rusko na MS 2011 v boji o bronz výberu Česka 4:7.

Rusko - Francúzsko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Perežogin (Popov, Belov) - 30. D. Fleury (Bellemare, Hecquefeuille), 37. Roussel

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Rantala (Fín.) - Hunnius (Nem.), Morrison (USA), 6 820 divákov

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve