Slovenskí vodní pólisti podľahli Maďarsku vo vyrovnanom zápase 12:13

Slováci sa v nasledujúcom piatom kole A-skupiny predstavia 17. marca v Grécku.

Na snímke snímke vľavo vzadu brankár Michal Gogola (Slovensko) v stretnutí 5. kola A-skupiny kvalifikácie Svetovej ligy Slovensko - Maďarsko vo vodnom póle mužov. Košice, 17. februára 2015. Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 17. februára (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti podľahli vo štvrtom kole európskej časti kvalifikácie Svetovej ligy 2014/2015 Maďarsku 12:13. S úradujúcimi majstrami sveta hrali vyrovnanú partiu, v závere sa im však napriek výbornému výkonu nepodarilo dosiahnuť na senzačný bod. V A-skupine tak so ziskom jediného bodu priebežne figurujú na poslednej štvrtej pozícii.

Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu od úvodu zaskočili súpera kvalitnou defenzívou na čele s výborne chytajúcim Michalom Gogolom. V 5. minúte poslal Slovákov do vedenia v oslabení Baláž, na ktorého následne nadviazal i Ďurík. Maďari skórovali v závere prvej štvrtiny a vyrovnali na začiatku druhej. Do polčasu sa ešte dvakrát dotiahli na Slovákov aj vďaka dvom gólom Vámosa. V druhej polovici ukázali svoju kvalitu, dostali sa do dvojgólového vedenia a do konca tretej štvrtiny si ho bez problémov udržali. Slováci hrali naďalej s obrovským favoritom vyrovnanú partiu, a hoci sa vždy dotiahli na rozdiel gólu, vzápätí opäť inkasovali. Necelé tri minúty pred koncom znížil Faměra z pokutového hodu na 11:12, no na druhej strane okamžite odpovedal Dénes Varga. Slováci už iba skorigovali skóre vďaka Semanovi na konečných 12:13.

kvalifikácia SL 2014/2015, A-skupina, 4. kolo - Košice:

Slovensko - Maďarsko 12:13 (2:1, 2:3, 3:5, 5:4)

Góly: Polovic 3, Ďurík 2, Ďurík 2, Faměra 2, Seman 2, Zaťovič - Vámos 3, Angyal 2, Német 2, Salamon 2, Szivós, Erdélyi, Madaras, D. Varga

hlas po zápase /zdroj: Slovak Sport TV/

Róbert Kaid, asistent trénera SR: "Veľká gratulácia chlapcom. Bolo na nich vidno, že majú chuť niečo dokázať proti veľkému súperovi. Boli namotivovaní a ukázali, že slovenské vodné pólo sa uberá dobrým smerom. Dokázali zvládať osobné súboje s Maďarmi a to je doslova niečo neskutočné. Išli do toho perfektne, takmer v ničom nezaostávali za súperom. Možno rozhodla len hráčska kvalita hostí. Z našej strany to bolo perfektné vystúpenie. Pevne verím, že si chlapci tento zápas zapamätajú."

Juraj Zaťovič, kapitán SR: "Sme spokojní, splnili sme to, čo sme si pred zápasom predsavzali a to odohrať solídny duel s takým náročným súperom, akým je Maďarsko. Myslím si, že sa nám to podarilo, určite tam však bolo mnoho chýb, ale je priestor na zlepšovanie. Odohrali sme jeden fyzicky náročný zápas, dali sme do neho srdce, každý išiel na stodesať percent a ukázalo sa to i na výsledku."