Bratia si otvorili podnik, kde varia na želanie: Jedlo musí byť poctivé, či varím pre pápeža, alebo predavačku
Kuchár Ľudo mal variť pre pápeža Františka: „Keby nebol po operácii, jedol by to, čo by som mu pripravil. A tak prišiel s osobným kuchárom a dostal suchú ryžu.“
Nie sme rýchli, ale poctiví
Je jedno, či Ľudo varí pre pápeža, riaditeľa firmy alebo predavačku, ktorá sa prišla najesť do ich reštaurácie, všetko robí poctivo. I preto nemôže mať ani jeden z nich jedlo na stole tak rýchlo ako vo fast foode. „Najmä na začiatku, keď sme otvorili, sa nám stávalo, že sa sem zatúlal hosť, ktorý mal naponáhlo. Povedal, že si prosí niečo, čo bude veľmi rýchlo. Poďakovali sme sa mu za návštevu a povedali, že toto prianie mu nevieme splniť, keďže niektoré postupy sa nedajú urýchliť. Poslali sme ho do najbližšieho rýchleho občerstvenia. Nedáme si predsa pokaziť meno poctivej kuchyne pre jedno nedokonalé jedlo. Mysleli sme si, že pán odíde a už sa nikdy nevráti. Napočudovanie ostal na obed a dnes je naším pravidelným hosťom. A odvtedy sa už neponáhľa,“ spomína majiteľ a zároveň čašník reštaurácie Rado, ktorý drží firemnú kasu. Má tiež na starosti aj zostavovanie jedálneho lístka.
O väčšom podniku nechcú ani počuť
Súrodenci sa kedysi pomerne pravidelne stretávali s tým, že ako je možné naúčtovať jedlo zákazníkovi aj bez toho, že nie je v jedálničku. Veď v klasickej reštaurácii je to rébus, ktorý nevie pomaly nikto rozlúsknuť. Už polovičná porcia robí pri zostavovaní účtu v podnikoch väčšinou problémy. Tajomstvo úspechu je v tom, že oni blokujú ingrediencie a nie hotové jedlá. „Teší nás, že najväčšiu spotrebu má u nás čerstvá zelenina. Niektorí dokonca jedia po prvý raz petržlen na pare, žltú mrkvu či kvaku. Je skvelé, že aj takto otvárame Slovákom nové chute a trošku ich vzdelávame,“ vraví Rado, ktorého doménou boli pred koronavírusovou pandémiou cateringy.
Mladší brat ho dopĺňa. „Pre mňa pri varení platí, že náš zákazník, náš pán. Ale ak niekto má chuť na špagety s bolonskou omáčkou a ja ju nemám navarenú, nemôžem mu vyhovieť. Nepoužívam totiž žiadne polotovary a táto omáčka si vyžaduje dostatočný čas na varenie,“ objasňuje, ako to v rodinnom biznise Pampurikovcov funguje. Obidvaja bratia už neraz mali ponuky na to, aby svoj podnik presťahovali do väčších priestorov. Nechcú o tom ani počuť. Obávajú sa totiž, že kvantitou by stratili na kvalite.