Prvá výhra našich chlapcov na MS! V elektrizujúcej atmosfére zdolali domácich Lotyšov
Pavol Hirka, TASR

Radosť slovenských hokejistov.
Radosť slovenských hokejistov. — Foto: TASR/AP

V Rige to bola veľká dráma.

Slovenskí hokejisti nastúpili v sobotu proti Lotyšsku na svoj druhý zápas v B-skupine MS a po prehre s Českom si napravili chuť. Domácich reprezentantov totiž zdolali 2:1, pričom rozhodujúci gól strelil kapitán Marek Hrivík.

Skóre otvoril už v 44. sekunde Matúš Sukeľ, Lotyši dokázali gólovo odpovedať v 37. minúte, keď Rodrigo Abols prekonal slovenského brankára Stanislava Škorvánka po úniku. Po Hrivíkovom góle sa domáci snažili vyrovnať, no nepomohla im ani vyše minútová presilovka o dvoch hráčov.

Slovensko - Lotyšsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Sukeľ (Cehlárik), 51. Hrivík (Koch, Pánik) - 37. Abols

Rozhodovali: Hölm (Švéd.), Sewell (V. Brit.) – Briganti (USA), Kroyer (Dán.), vylúčení: 5:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8930 divákov.

Slovensko: Škorvánek - Kňažko, Koch, Grman, Ivan, Rosandič, Jánošík, Gajdoš - Pánik, Hrivík, Kelemen - Hudáček, Sukeľ, Cehlárik - Chromiak, Tamáši, Regenda - Lantoši, Čacho, Okuliar

Lotyšsko: Šilovs - Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis - Daugavinš, Abols, Andersons - Indrašis, Batna, Rob. Bukarts - Balcers, Smirnovs, Keninš - Dzierkals, Džerinš, Rich. Bukarts - Locmelis

Slováci mali ideálny vstup do zápasu, keď už v 44. sekunde išli do vedenia. Cehlárik získal pri napádaní súpera puk za bránkou, efektnou zadovkou ho posunul Sukeľovi, ktorý pohotovo prestrelil Šilovsa - 1:0. Rýchly gól dodal Slovákom sebaistotu a v prvej tretine predviedli viacero ofenzívnych akcií, no bez gólového úspechu.

Prvá tretina v znamení Slovenska

V 5. minúte neuspel Regenda, no v pohotovosti musel byť aj Škorvánek, ktorý podržal svoj tím pri šanci Bukartsa v polovici prvej časti. V jej závere Cehlárik pripravil streleckú pozíciu Sukeľovi a jeho strela skončila na žŕdke.

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.