Skvelý štart Petry Vlhovej do sezóny! Po fenomenálnom druhom kole v Söldene skončila na pódiu
Pavol Hirka, TASR

Petra Vlhová
Petra Vlhová — Foto: TASR/Martin Baumann

Správu budeme aktualizovať.

Petre Vlhovej vyšiel vstup do 58. ročníka zjazdárskeho Svetového pohára. V sobotnom obrovskom slalome v rakúskom Söldene zašla tretí najrýchlejší čas a potešila najmä fenomenálnym druhým kolom. Slovenská lyžiarka so štartovým číslom 5 zaostala iba za druhou Taliankou Federicou Brignoneovou a prvou Švajčiarkou Larou-Gutovou Behramiovou.

Vyrovnala svoje maximum

Slovenka vyrovnala svoje maximum na rakúskom ľadovci Rettenbach z rokov 2020 a 2021, pripísal si 67. pódium vo SP. Gutová-Behramiová sa pustila v druhom kole razantne, zvládala prechod z oblúku do oblúku a v cieli mala dominantný náskok viac ako sekundu na dovtedajšiu líderku Martu Bassinovú. Tretie víťazstvo v Söldene si tesne udržala pred Brignoneovou, ktorá v konečnom súčte stratila iba dve stotiny sekundy.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) obsadila tretie miesto v obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom Söldene. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová (vľavo). Foto: TASR/Martin Baumann

Vlhová sa v prvom kole postavila na štart ako piata a od úvodu držala správnu líniu. Na prvom medzičase mala totožný čas so Švédkou Sarou Hectorovou. Najlepšie jej vyšla strmina, v ktorej uplatnila svoju agresivitu a vytvorila si náskok troch desatín. Dvadsaťosemročnej Slovenke sa však nepodarilo udržať tempo na rovine, čo môže byť spôsobené kondíciou po chorobe. V prvom kole zvíťazila Brignoneová. Talianka mala pred druhou Hectorovou polsekundový náskok. Američanka Mikaela Shiffrinová bola piata (0,75 s).

Odvážna druhá jazda

Slovenská zjazdárka sa do druhej jazdy pustila odvážne. V hornej časti zaostávala za vedúcou Švajčiarkou, keď robila iba drobné chybičky. Druhú polovicu už mala lepšiu a v cieli mala na Gutovú-Behramiovú stratu 14 stotín sekundy.

Druhá Slovenka na štarte Rebeka Jančová nepostúpila do 2. kola. Do cieľa prišla s mankom 9,09 sekundy na víťazku a pôvodne obsadila 51. miesto, no po diskvalifikácii Nórky Ragnhild Mowinckelovej zo 6. priečky pre použitie nepovoleného vosku sa posunula o priečku vyššie.

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve