Anna Karolína Schmiedlová vyradila favoritku. Porazila Boulterovú a na olympiáde postúpila do 2. kola

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová — Foto: TASR/Martin Baumann

Schmiedlová figurovala pred turnajom na 70. mieste svetového rebríčka, britskej jednotke Boulterovej patrí 34. priečka.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry olympijského turnaja na dvorcoch areálu Roland Garros. V úvodnom zápase si poradila s Britkou Katie Boulterovou v dvoch setoch 6:4 a 6:2. V druhom kole ju čaká lepšia z brazílsko-francúzskeho duelu medzi Beatriz Haddadovou Maiovou a Varvarou Gračevovou.

Premenila prvý mečbal

Jediná zástupkyňa Slovenska na kurtoch v Paríži vykročila za triumfom vo štvrtom geme, keď využila piaty brejkbal, súperke zobrala podanie a ujala sa vedenia 3:1. Dvadsaťdeväťročná hráčka síce v deviatej hre stratila servis, no ihneď na to Britku rebrejkla a prvý set vyhrala 6:4. Schmiedlová ťažila z dobrého prvého servisu, nerobila chyby a darilo sa jej aj na returne. V druhom sete sa priebeh takmer zopakoval, Schmiedlová mala vo štvrtom geme k dispozícii tri brejkbaly, no tentokrát ich nevyužila. Čo sa jej nepodarilo vo štvrtej, dokázala v šiestej i ôsmej hre, v ktorej premenila prvý mečbal a postúpila do 2. kola.

Schmiedlová figurovala pred turnajom na 70. mieste svetového rebríčka, britskej jednotke Boulterovej patrí 34. priečka. Doteraz spolu odohrali dva vzájomné zápasy, v prvom v roku 2018 na tráve v Southsea triumfovala domáca hráčka 6:2, 6:0, o tri roky neskôr na harde v Monterrey zvíťazila Slovenka 6:4, 6:0. Pre Schmiedlovú je to druhý štart pod olympijskými kruhmi, v Riu 2016 skončila v 2. kole.