SR´20´zdolala Estónsko do 23 rokov 2:0 na turnaji Challenge Trophy

Mužstvo Ivana Galáda si s dvomi víťazstvami a jednou remízou na konte zaistilo postup zo základnej skupiny.

Na snímke hráč Adam Zreľák Foto: TASR/Michal Svítok

Rakvere 27. mája (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v estónskom Rakvere v rámci turnaja Challenge Trophy nad domácim výberom do 23 rokov 2:0. Mužstvo Ivana Galáda si s dvomi víťazstvami a jednou remízou na konte zaistilo postup zo základnej skupiny.

Prvý polčas utorňajšieho zápasu sa niesol v znamení väčšej aktivity hostí, ktorých poslal do vedenia v 35. minúte Adam Zreľák úspešnou exekúciou jednenástky. Dvadsaťročný talentovaný útočník MFK Ružomberok o päť minút zvýšil na 2:0 pre Slovákov, ktorí nastúpili na rozdiel od predchádzajúcich troch vystúpení na turnaji s hráčmi do 20 rokov. Po zmene strán si hostia takticky kontrolovali náskok a nedovolili starším Estóncom vykresať kontaktným gólom iskierku nádeje na dobrý výsledok.

V rámci Challenge Trophy zverenci trénera Ivana Galáda v sobotu v Poprade zdolali 1:0 tím Anglicka do 23 rokov. V marci remizovali 4:4 v Sanliurfe s domácim Tureckom.

Challenge Trophy:

Estónsko 23 - SR 20 0:2 (0:2)

Góly: 35. a 40. Zreľák (prvý z 11 m)

základná zostava SR 20: Le Giang - Habánek, Škriniar, Pintér, Mazáň - Lobotka, Bero - Mihalík, Rusnák, Šmehýl - Zreľák

Ivan Galád, tréner SR: "V prvom polčase sme hrali krásny futbal a strelili dva nádherné góly. Po prestávke sme futbalovými schopnosťami a organizovanou hrou výsledok udržali. Z deviatich bodov sme v skupine Challenge Trophy získali sedem a už sa tešíme na ďalšie boje."

Adam Zreľák, útočník SR a autor oboch gólov: "Zápas bol veľmi kvalitný. V prvom polčase sme súpera prevýšili takmer vo všetkom, dali sme dva góly. V druhom polčase sme výsledok ubránili. Sme spokojní, zaslúžene sme vyhrali."

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve