Slovenskí volejbalisti v kvalifikácii opäť zdolali Estóncov

Ďalším súperom Slovákov sú Maďari, ktorým patrí priebežne štvrtá pozícia v tabuľke s nulou na konte bodov.

RENTIS 29. mája - Slovenskí volejbalisti zvíťazili v úvodnom štvrtkovom stretnutí v gréckom Rentise na druhom turnaji C-skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Bulharska a Talianska nad estónskymi reprezentantmi 3:0 (18, 23, 18) a priblížili sa k postupu na kontinentálny šampionát.

Duel trval 82 minút, zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho nadviazali na sobotňajšie víťazstvo 3:0 v Poprade na prvom turnaji nad rovnakým súperom. Slovensko figuruje na prvej pozícii tabuľkového poradia s deviatimi bodmi. Šesť bodov získali v doterajšom priebehu Estónci a Gréci, ktorí si v druhom štvrtkovom zápase o 18.30 h SELČ zmerajú sily s Maďarmi.

Slováci nastúpia v piatok o 16.00 h proti Maďarom, ktorým patrí priebežne štvrtá pozícia v tabuľke s nulou na konte bodov.

Priamo na majstrovstvá Európy, ktoré budú od 9. do 18. októbra 2015, postúpi víťaz skupiny. Mužstvo na druhom mieste ešte dostane šancu v barážovej III. fáze kvalifikácie v máji 2015.

Výsledok úvodného štvrtkového stretnutia na druhom turnaji C-skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2015 volejbalistov do Bulharska a Talianska:

Estónsko - Slovensko 0:3 (-18, -23, -18)

82 minút, rozhodovali: Satanassi (Tal.) a Penkov (Bul.), 100 divákov

Zostavy:

Slovensko: Masný, Paták, Kohút, Bencz, Janušek, Červeň, libero Kubš (Kostoláni, Vlk, Zaťko)

Hlasy (zdroj: SVF):

Flavio Gulinelli (tréner SR): "Chalani dnes zvládli zápas veľmi dobre. V taktike sme urobili len malé zmeny oproti prvému zápasu s Estónskom v Poprade. Hrali sme veľmi dobre, darilo sa nám aj na servise a hoci sme sa v niektorých momentoch trochu trápili na príjme, Masný podal na nahrávke perfektný výkon a naši útočníci sa presadzovali, o čom svedčí aj štatistika, že sme v útoku mali viac než šesťdesiatpercentnú úspešnosť. Som rád, že sme zvládli náročný zápas."

Úvod Slovákom nevyšiel

Slováci nevstúpili do stretnutia podľa svojich predstáv, v úvode prehrávali 1:3. Následne dokázali zverenci trénera Gulinelliho zlepšiť hru a vyrovnali na 4:4. Slovenskí volejbalisti odskočili Estóncom a vyhrávali 10:5 i 13:6. Estónci znížili na 9:13, ale Slováci dramatizáciu nepripustili a počas druhého technického oddychového času viedli 16:11. Hráči Estónska skorigovali na 15:18, no potom už bolo na palubovke v úvodnom sete len jedno mužstvo - Slováci uspeli jednoznačne 25:18.

Úvod druhej časti hry bol vyrovnanejší, na ukazovateli skóre bol stav 2:2 i 5:5. Slováci vyhrávali 9:8, na trojbodovú šnúru Estóncov (9:11) odpovedali rovnako a viedli 12:11. Mierny náskok pre Gulinelliho zverencov (16:13) dokázali Estónci vymazať a vyrovnali na 17:17. V závere druhého setu sa hralo o setbal za stavu 23:23. Boj o výhodu zvládli lepšie slovenskí reprezentanti, prvú príležitosť na ukončenie setu aj využili a zvíťazili 25:23.

V prvej polovici tretieho setu si Slováci vypracovali štvorbodový náskok (10:6), ktorý ešte zveľadili a počas druhého technického prerušenia hry viedli 16:10. Bezpečné vedenie si slovenskí volejbalisti udržiavali až do konca tretieho setu, ktorý vyhrali 25:18 a celý zápas 3:0.