Hádzanári Slovenska na Turnaji 4 krajín zdolali Izrael 28:23

V sobotu o 18.00 h nastúpia proti domácemu výberu.

Ilustračné foto Foto: TASR

Kaunas 30. mája (TASR) - Hádzanári Slovenska zvíťazili na úvod Medzinárodného turnaja štyroch krajín v litovskej Kaunase nad Izraelom 28:23.

Hoci po prvom polčase prehrávali 11:14, skóre duelu sa im podarilo otočiť a doviedli ho do víťazného konca.

Izraelčania postavili niekoľko mladých hráčov, v porovnaní so slovenským súperom mali výškovú nevýhodu, ale o to boli rýchlejší a veľmi dobre hrali vysunutú obranu. Práve obrana robila Slovákom problémy, v prvom polčase ťahali deväťminútovú šnúru bez gólu a napokon prehrali 11:14. V druhom dejstve však slovenskí reprezentanti zabrali a dostali sa do vedenia. V závere už mali zverenci trénera Heistera prevahu a triumf nepustili z rúk. Oporou slovenského tímu boli i obaja brankári Paul a Žernovič.

Zoltán Heister, tréner SR: "V šatni som trochu zvýšil hlas a v druhom polčase došlo k zmenám v zostave, do hry zasiahli behavejší hráči. Chlapci napokon zápas zvládli. Nerád niekoho vyzdvihujem, musím však pochváliť brankárov a celú partiu na ihrisku, ako dokázala spolupracovať."

sumár:

Slovensko - Izrael 28:23 (11:14)

Najviac gólov SR: Mikéci 6, Gamrát 5, Cigáň 4/2, Adamčík, Briatka a Volentics po 3, 7 m hody SR: 2/2, 300 divákov.