LA s Gáboríkom zabojujú o Stanleyho pohár, keď zdolalo Chicago 5:4 pp

Tridsaťdvaročný krídelník Gáborík pomohol svojmu tímu jedným gólom, keď v 53. minúte vyrovnal na 4:4 a poslal duel do predĺženia.

Marián Gáborík strieľa v 53. minúte štvrtý gól Los Angeles v súboji s Chicagom a poslal tak svoj tím do predĺženia Foto: TASR/AP

New York 2. júna (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings so slovenským kanonierom Mariánom Gáboríkom sa pobijú o Stanleyho pohár. V rozhodujúcom siedmom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL v noci na pondelok totiž zvíťazili po dráme na ľade obhajcov trofeje Chicaga Blackhawks 5:4 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. Vo finále NHL si tak zmerajú sily s New Yorkom Rangers.

Tridsaťdvaročný krídelník Gáborík pomohol svojmu tímu jedným gólom, keď v 53. minúte vyrovnal na 4:4 a poslal duel do predĺženia. V ňom sa stal hrdinom obranca Alec Martinez, ktorý v 66. minúte vystrelil od modrej, puk sa odrazil od beka domácich Nicka Leddyho a našiel si cestu za chrbát brankára Coreyho Crawforda.

Pre Gáboríka to bol už dvanásty presný zásah v nadstavbovej časti. Slovenský reprezentant tak suverénne vedie rebríček kanonierov a je štvrtý v produktivite. Okrem gólu zaznamenal aj dve "plusky", tri strely na bránku a na ľade strávil takmer osemnásť minút.

Marián Hossa i Michal Handzuš, pre ktorých sa sezóna skončila, vyšli bodovo na prázdno. Prvý si do štatistík pripísal dve "mínusky", šesť striel a 20:39 minút, druhý jeden mínusový bod, dve strely a 8:40 minút na ľade.

Galéria: Momentky zo zápasu NHL: Los Angeles - Chicago

NHL - play off

Západná konferencia - finále, 7. zápas:

CHICAGO - LOS ANGELES 4:5 pp (3:2, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 6. Saad (Kane, Shaw), 9. Toews (Kane, Seabrook), 18. Sharp (Kruger), 39. Sharp (Saad) - 17. Carter (Brown, Toffoli), 18. Williams (Vojnov, King), 31. Toffoli (Greene, King), 53. GÁBORÍK (Brown, Kopitar), 66. Martinez (Williams, Greene). Brankári: Crawford - Quick, strely na bránku: 41:32, 22.315 divákov.

/konečný stav série: 3:4, postúpilo Los Angeles/

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve