Nadal zdolal v repríze vlaňajšieho finále Ferrera a je v semifinále

Španielsky tenista vyzve v semifinále na Roland Garros Andy Murrayho.

Rafael Nadal Foto: TASR/AP

Paríž 4. júna (TASR) - Druhú semifinálovú dvojicu grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži vytvorili Rafael Nadal a Andy Murray. Na ceste za piatym triumfom na tomto podujatí v rade nezastavil Nadala v repríze vlaňajšieho finále ani krajan David Ferrer, a po víťazstve 4:6, 6:4, 6:0, 6:1 za 2 hodiny a 37 minút nenašiel premožiteľa už v 33. stretnutí na parížskej antuke za sebou. Jeho semifinálový súper Brit Murray sa vytrápil v päťsetovej bitke s domácim Gaelom Monfilsom, no po takmer 200 minútach ho zdolal 6:4, 6:1, 4:6, 1:6, 6:0.

Dvadsiaty ôsmy vzájomný zápas Nadala s krajanom Ferrerom sa od začiatku javil lepšie pre turnajovú päťku. Za stavu 4:4 v prvom sete najskôr Ferrer potvrdil svoje podanie a následne prerazil to Nadalove, aby sa tešil zo zisku prvého setu. Osemnásobný šampión na kurtoch Rolanda Garrosa v druhom dejstve ešte ťažko lámal odpor súpera, no po zvládnutí dlhej výmeny v šiestom geme dotiahol set do víťazného konca v pomere 6:4.

V treťom sa už Ferrerovi nepodarilo narušiť istotu svetovej jednotky na základnej čiare. Nadal neurobil ani jednu nevynútenú chybu, kým v úvodných dvoch setoch ich mal na konte až 28. Za 27 minút uštedril svojmu krajanovi presne umiestnenými údermi "kanára" a otočil duel vo svoj prospech. V druhom geme štvrtého setu zmazal tri brejkbaly súpera a suverénnym spôsobom následne dokráčal za postupom do semifinále. V 28. vzájomnom súboji oboch tenistov si tak pripísal na konto už 22. triumf nad Ferrerom a od piateho víťazstva na Roland Garros v rade ho delia už len dva skalpy.

Murray porazil Monfilsa

Druhý zápas sa začal taktiež s trojhodinovým oneskorením a priebeh ho natiahol o ďalšie tri. Po úvodných dvoch setoch všetko hralo do karát Britovi Murraymu, ktorý vyhral ten druhý 6:1 a bol na najlepšej ceste za semifinálovou účasťou na Roland Garros. Domáci Monfils však v treťom sete zabojoval a po vyrovnanom priebehu prerazil v najdôležitejšom momente podanie súpera pri víťazstve 6:4.

Štvrté dejstvo malo jasný priebeh. Monfils si za pomoci domáceho hľadiska vypracoval nedostihnuteľný náskok, využil všetky ponúknuté brejkbaly a poslal zápas do piateho setu. V ňom však fyzicky nestačil na britského tenistu, ktorý mu uštedril "kanára" a prvýkrát ho zdolal na parížskej antuke.

dvojhra - štvrťfinále:

Rafael Nadal (1-Šp.) - David Ferrer (5-Šp.) 4:6, 6:4, 6:0, 6:1, Andy Murray (7-V.Brit.) - Gael Monfils (23-Fr.) 6:4, 6:1, 4:6, 1:6, 6:0

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve