Šarapovová a Halepová sa stretnú vo finále ženskej dvojhry

Halepová bude bojovať o svoj prvý ženský grandslamový titul. Na French Open však už triumfovala ešte ako juniorka v roku 2008.

Maria Šarapovová Foto: TASR/AP

Paríž 5. júna (TASR) - Ruska Maria Šarapovová a Rumunka Simona Halepová sa stretnú v sobotňajšom finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji tenistov Roland Garros v Paríži. Nasadená sedmička Šarapovová zdolala vo štvrtok Kanaďanku Eugenie Bouchardovú v trojsetovej bitke 4:6, 7:5, 6:2 a na parížskej antuke postúpila do tretieho finále za sebou. Halepová si ako turnajová štvorka poradila s Nemkou Andreou Petkovicovou 6:2 a 7:6 (4) a premiérovo v kariére bude bojovať o titul na podujatí tzv. veľkej štvorky.

Maria opäť otočila duel

Šarapovová dokázala v Paríži otočiť tretíkrát za sebou duel, v ktorom prehrala prvý set a na antuke vyhrala už 19. trojsetový zápas v sérii. Na Roland Garros triumfovala v roku 2012, vlani podľahla až vo finále Serene Williamsovej. Dvadsaťročná Bouchardová síce prvé dejstvo získala vo svoj prospech 6:4, ale v koncovke druhého setu mala navrch ruská tenistka a v treťom už na dvorci jasne dominovala. Šarapovová si vypracovala náskok 4:1 a z rúk ho nepustila, keď využila v poradí piaty mečbal. Zápas trval 2:27 h.

"Radšej by som vyhrávala zápasy v dvoch setoch, aby som mala dosť síl v ďalšom priebehu. Ale dôležité je, že dokážem otočiť zápasy. Nie je ľahké stratiť prvý set, no to ešte neznamená koniec duelu," povedala 27-ročná Šarapovová po stretnutí. "Súperka odohrala neuveriteľný zápas s výkonom na vysokej úrovni. Mala som aj trochu šťastia, že som to napokon zvládla a vyhrala som."

Halepová potrebovala na vyradenie Petkovicovej iba dva sety. Do toho prvého vstúpila Rumunka impozantne, za štrnásť minút si vypracovala náskok 4:1 a jasne ho doviedla do víťazného konca. V druhom dejstve mala Petkovicová v úvode brejk k dobru, náskok ale stratila a v tajbrejkovej koncovke uspela favorizovaná Halepová. Tá využila hneď prvý mečbal, na turnaji ešte nestratila ani set a môže sa tešiť na svoje prvé grandslamové finále v kariére. Duel trval 90 minút.

Halepová chystá odplatu

"Cítim sa úžasne, Je neuveriteľné, že som sa tu v Paríži dostala až do finále. Andrea hrala dobre, ale v koncovke som bola o niečo lepšia," tešila sa 22-ročná Halepová, ktorá so Šarapovovou pred mesiacom prehrala vo finále turnaja v Madride. "Možno sa mi podarí odplata, ale bude to veľmi náročné, Maria je veľká šampiónka. Ale verím si, pretože tu hrám naozaj dobre."

umunská tenistka Simona Halepová Foto: TASR/AP

.

ženy - dvojhra - semifinále:

Maria Šarapovová (7-Rus.) - Eugenie Bouchardová (18-Kan.) 4:6, 7:5, 6:2, Simona Halepová (4-Rum.) - Andrea Petkovicová (28-Nem.) 6:2, 7:6 (4)

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve