Marcelo po \

Brazílsky futbalový obranca Marcelo vo štvrtok vstúpil do historických štatistík, keď otvoril gólový účet majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii \"vlastencom\".

Na snímke vpravo brazílsky obranca Marcelo strieľa vlastný gól v úvodnom zápase A-skupiny MS vo futbale 2014 Brazília - Chorvátsko na štadióne Arena Corinthians v brazílskom Sao Paule vo štvrtok 12. júna 2014. Foto: TASR/AP

Sao Paulo 13. júna (TASR) - Brazílsky futbalový obranca Marcelo vo štvrtok vstúpil do historických štatistík, keď otvoril gólový účet majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii "vlastencom". Úvodný zápas turnaja medzi "kanárikmi" a Chorvátskom tak v 11. minúte nenabral smer, aký by si priali domáci fanúšikovia, ktorí očakávajú, že ich krajania zdvihnú 13. júla v Riu de Janeiro nad hlavy majstrovskú trofej.

Marcelov vlastný gól prišiel po centri Ivicu Oliča, ktorý poslal loptu z ľavej strany do pokutového územia, Nikica Jelavič ju iba zľahka tečoval a dezorientovaný obranca domácich ju nešťastne usmernil za chrbát brankára Julia Cesara. Dvadsaťšesťročný ľavý bek vyzeral chvíľu akoby v šoku. "Myslel som na to, že keď sa tým nechám zraziť dole, poškodím celý tím. Bolo to veľmi intenzívne," uviedol hráč Realu Madrid. "Fanúšikovia mi potom pomohli. Skandovali moje meno a podporili ma aj spoluhráči, takže som na to zabudol a opäť som sa sústredil na zápas," pokračoval Marcelo.

Brazílčania síce v nasledujúcich minútach vyzerali nervózne, no už v 29. minúte sa im podarilo vyrovnať a v 71. otočili na 2:1. O oba góly sa postarala ich najväčšia hviezda Neymar, aj keď v druhom prípade po diskutabilnej penalte. "Nemysleli sme na inkasovaný gól, ale na to, aby sme vyrovnali a presne to sa stalo," citovala Marcela agentúra Reuters. V záverečných minútach mohli Chorváti vyrovnať, no svoje šance nepremenili a na druhej strane po rýchlom brejku upravil Oscar na konečných 3:1. "Bola to veľká úľava," dodal Marcelo, ktorý sa po definitívnej bodke zápasu vrhol do náručia brankára Cesara: "Bolo to spontánne."

Úvodný gól šampionátu sa ale ani napriek výhre nevyhol vlne posmeškov zo strany domácich fanúšikov. "Dilma, tento venujem tebe," napísal jeden z nich pod Marcelovu fotografiu, ktorú zavesil na sociálnu sieť. Odkázal tak na brazílsku prezidentku Dilmu Rousseffovú, ktorá v uplynulých mesiacoch výrazne stratila na popularite. Ďalší obrázok Marcela niesol titulok: "Aj tak som dal prvý gól na majstrovstvách."

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve