Veľká radosť slovenských fanúšikov: Slovensko na MS v hokeji zdolalo Kazachstan
Jana Rujáková, TASR

Slovensko na MS v hokeji zdolalo súperov z Kazachstanu.
Slovensko na MS v hokeji zdolalo súperov z Kazachstanu. — Foto: TASR

Druhý zápas Slovensku na šampionáte v Čechách vyšiel.

Slovenskí reprezentanti však boli aktívnejší, najmä pohybom sa im darilo prekonávať obranu súpera a v 12. minúte otvorili skóre. V početnej výhode zareagoval Pospíšil na strelu Nemca od modrej čiary a z bránkoviska otvoril skóre - 1:0. O 34 sekúnd neskôr viedli o dva góly, zásah Faška-Rudáša si museli arbitri potvrdiť na videu. Výbornú pasáž potvrdili Slováci aj tretím gólom, úspešný bol Sukeľ.

Brankári podržali svoje tímy

V druhej tretine inkasoval ako prvý Škorvánek, keď ho pri signalizovanej výhode po faule Kelemena prekonal Asetov. Potom sa však opäť zapotil Šutov, ktorý zlikvidoval šance Tatara a Slafkovského. V polovici zápasu sa do nájazdu dostal Kelemen, no obrana Kazachov ho zastavila nedovolene a z nariadeného trestného strieľania Hudáček nezaváhal - 4:1. Ďalšie šance zostali nevyužité, obaja brankári podržali svoje tímy.

Na začiatku záverečnej tretiny prežili Slováci bez ujmy presilovku súpera a hneď po jej skončení strelili piaty gól. Po druhý raz v zápase sa presadil Martin Pospíšil. O štyri minúty neskôr využil Cingel krížnu prihrávku Hudáčka a strelil šiesty gól Šutovovi, ktorý vzápätí prenechal miesto Bojarkinovi. Posledné slovo patrilo Kazachom, puk za Škorvánka pretlačil Omirbekov.