Potvrdili úlohu favorita. Slovenskí hokejisti si na MS poradili aj s Poľskom, ktorému dali 4 góly
Pavol Hirka, TASR

— Foto: TASR/Michal Runák

Správu budeme aktualizovať.

V polovici prvej časti neuspel medzi kruhmi ani Pospíšil. V 12. minúte našiel Nemec presnou prihrávkou Tatara a kapitán tímu tečoval puk presne do pravého horného rohu bránky. Poliaci sa len ťažko presadzovali cez stredné pásmo a väčšinou ohrozovali Hlavaja z väčšej vzdialenosti. V závere prvej časti mohol Pospíšil počas presilovej hry upraviť na 3:0, ale Fučík podržal svoj tím.

Potvrdenie v závere

V úvode prostredného dejstva sa dostali k šanci Poliaci. Walega sa uvoľnil pred Hlavajom, ktorý však zneškodnil jeho strelu. Na druhej strane Nemec vysunul do úniku Tatara, ale jeho bekhendové zakončenie skončilo len na betónoch poľského brankára. Dalšie minúty nepriniesli veľa vzruchu. V 37. minúte zahrozil Kelemen počas oslabenia. Krátko na to prekazil Nemec prečíslenie súpera. Poliaci mohli znížiť v závere počas početnej výhody, ale Hlavaj bol naďalej stopercentný.

Už po 40 sekundách tretej časti urobil chybu Pospíšil, Fraszko však jeho zaváhanie nevyužil. Poliaci potom nevyužili ani tretiu presilovku a po nej Hlavaj vychytal Pasiuta. Na slovenskej strane sa opäť pripomenul Tatar, no Fučík držal svoje mužstvo naďalej v hre. V 52. minúte sa však poľský brankár zranil pri jednom zo zákrokov a nahradil ho Zabolotny. O chvíľu na to mohol inkasovať, ale Grmanova strela skončila len na žŕdke. Slováci si poistili triumf necelé tri minúty pred sirénou, keď sa počas 12 sekúnd presadili Cehlárik a druhýkrát v stretnutí aj Cingel.