Španieli potvrdili svoju dominanciu. Porazili Angličanov a stali získali titul majstrov Európy

— Foto: TASR/AP

Španieli premenili na titul aj tretiu finálovú účasť za uplynulých päť kontinentálnych šampionátov.

Zmeniť sa to snažili najmä Španieli, ktorí hrali s loptou a na polovičke súpera, Angličania boli väčšinu času zatiahnutí v defenzívnom bloku a čakali na brejky. V 43. minúte dostal Morata loptu do šestnástky, nedokázal si však zaseknúť Guehiho a loptu odkopol Stones. Na druhej strane sa Kaneovi vrhol do strely Rodri. Prvá veľká šanca prišla až v závere polčasu, keď sa po predĺženom centri dostal ku zakončeniu Foden, no v páde trafil len do rúk Simona.

Rýchly gól

V závere prvého polčasu sa zranil Rodri a tak do druhého nastúpil na jeho miesto Zubimendi. Ten sa ani nestihol dotknúť lopty a Španieli viedli 1:0. Prvýkrát v zápase zaváhal na ľavej strane Shaw, ktorý neustrážil Yamala, ten dostal dobrú prihrávku od Carvajala, potiahol loptu pred šestnástku, poslal ju do nábehu Williamsovi, ktorý prestrelil Pickforda - 1:0.

Vzápätí mohlo byť 2:0, Williams našiel uličkou Olma, ale ten z jedenástky netrafil bránu. Angličanom sa po góle rozpadla obrana a do 55. minúty mohli inkasovať ďalšie dva góly. Morata sa dostal za obranu, ale jeho zakončenie nemalo dôraz a Williamsova strela išla tesne vedľa ľavej žrde.

Rozhodlo sa v závere

Southgate na to reagoval striedaním a v 61. minúte stiahol kapitána Kanea, ktorého nahradil semifinálový hrdina Watkins. V 64. minúte si Bellingham šikovne spracoval loptu, zbavil sa tak troch brániacich hráčov, ale z hranice šestnástky trafil vedľa. Na druhej strane pokazili Angličania rozohrávku, Olmo vysunul Yamala, ktorého strelu musel s námahou vytlačiť na roh Pickford.