Po neuveriteľnej otočke si splnili sen! Bratislavský Slovan postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov
Pavol Hirka, TASR

— Foto: TASR

Futbalisti Slovana môžu oslavovať.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov. Po minulotýždňovej remíze 1:1 s FC Midtjylland zdolali dánskeho súpera v stredajšej domácej odvete play off 3:2 a stali sa štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka.

Slovan vstupoval do odvety na vypredanom Tehelnom poli v nádejnej pozícii po remíze 1:1 v Dánsku. V 33. minúte otvoril skóre Marko Tolič, hostia vyrovnali ešte v prvom polčase zásluhou Arala Simsira. Krátko po zmene strán poslal dánskeho šampióna do vedenia Franculino, ale v závere najskôr vyrovnal Tolič a Tigran Barseghjan rozhodol o postupe "belasých".

Súperov v hlavnej fáze LM spozná Slovan na štvrtkovom žrebe, ktorý sa uskutoční v Monte Carle. Midtjylland pokračuje v EL, ktorej žreb prebehne v piatok.

Odveta play off Ligy majstrov:

ŠK Slovan Bratislava - FC Midtjylland 3:2 (1:1)

Góly: 33. Tolič, 82. Tolič, 86. Barsghjan - 41. Simsir, 50. Franculino. Rozhodovali: Stieler - Foltyn, Borsch (všetci Nem.), ŽK: Tolič, Wimmer, Blackman - Diao, Buksa, 21.609 divákov (vypredané).

/prvý zápas: 1:1, postúpil ŠK Slovan Bratislava/

Slovan: Takáč - Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer - Szöke, Kucka - Barseghjan, Tolič, Weiss - Strelec

Midtjylland: Ólafsson - J. Andersson, Diao, Bech, Juninho - Osorio, Sörensen, Martinez, Simsir - Franculino, Buksa

Pred úvodným výkopom si prítomní na vypredanom Tehelnom poli uctili minútou ticha zosnulého švédskeho trénera Svena-Görana Erikssona. V tradične búrlivej atmosfére nastúpili domáci bez zranenej dvojice Pauschek - Zuberu, v strede poľa dostal od začiatku príležitosť Szöke. V 3. minúte vyslal prvú strelu na bránu Barseghjan, ale Ólafsson bol pripravený. Midtjylland sa dostal na dostrel k Takáčovi v 10. minúte, Martinez však z diaľky vysoko prestrelil bránu.