Po neuveriteľnej otočke si splnili sen! Bratislavský Slovan postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov
Pavol Hirka, TASR

— Foto: TASR

Futbalisti Slovana môžu oslavovať.

Hráči dobre vykrývali priestory, ani pre jeden z tímov nebolo ľahké dostať sa do vyloženej šance. V 16. minúte po dobrom nábehu do šestnástky vypálil Strelec, brankár Midtjyllandu si s jeho pokusom na dvakrát poradil. Po Toličovom priamom kope sa ocitol v dobrej pozícii Kašia, ale jeho volej vnútri šestnástky minul cieľ a navyše stál gruzínsky obranca v ofsajdovej pozícii.

Vyrovnaný prvý polčas

Slovanisti pôsobili smerom dopredu aktívnejšie a v 33. minúte strelili gól. Tolič sa v šestnástke zbavil brániaceho hráča a krížnou strelou ľavačkou dostal štadión do varu - 1:0. Midtjylland mohol o chvíľu vyrovnať, Osoria však v tutovke vychytal famózny Takáč. Hostia po inkasovanom góle prepli na vyššie obrátky a v 41. minúte už bol brankár Slovana bol bezmocný. Simsir sa po šikovnej narážačke prehnal okolo brániacich hráčov súpera a zvnútra šestnástky prekonal Takáča prízemnou strelou po jeho ľavej ruke - 1:1.

V 48. minúte po akcii Blackmana našla lopta v šestnástke Toliča, ale z uhla tesne minul bránu. Hostia v 50. minúte potrestali ďalšiu chybu, tentoraz v strede obrany Slovana. Franculino úplne voľný vo vápne upratal do siete center Juninha z ľavej strany a razom boli na koni Dáni - 1:2. Tí, keď potrebovali, prepli na vyšší level a kvalita bola na ich strane. Po hodine hry Buksa strelou z otočky takmer zvýšil ich náskok, Takáč sa načahoval za loptou, tá tesne minula jeho bránu.

Veľký obrat

Po Kuckovej strate lopty boli hostia v ďalšej šanci. Slovan spadol do útlmu, v útoku prestal byť nebezpečný. Midtjylland kontroloval dianie na trávniku, po ďalšej strele Franculina musel zasahovať Takáč. Tréner Weiss v snahe o vyrovnanie posilnil ofenzívu novými hráčmi a tento ťah mu vyšiel, najmä Metsoko si svoju úlohu zastal na výbornú.

V 82. minúte bolo 2:2, keď si Tolič ešte vylepšil streleckú pozíciu a famóznou ľavačkou svojím druhým gólom v zápase nedal brankárovi súpera šancu. O dve minúty po jeho prihrávke Metsoko takmer prekonal Ólfassona, ten končekmi prstov vytlačil jeho strelu na roh. Vyšlo to až Barseghjanovi, ktorý rozvlnil sieť po prihrávke Metsoka - 3:2. V euforickom závere už Slovan triumf udržal, hoci ho zachránila pravá žrď po strele Osoria z priameho kopu. Bratislavský klub sa tak môže tešiť na premiérovú účasť v hlavnej fáze LM.