Rastie nám veľký tenisový talent. 15-ročná Mia vyhrala turnaj, hoci medzi ženami súťažila iba tretíkrát

Mia Pohánková
Mia Pohánková — Foto: TASR/Jakub Kotian

Pre Pohánkovú to bol iba tretí turnaj na ženskom okruhu ITF.

Iba 15-ročná slovenská tenistka Mia Pohánková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open. Vo finále zdolala svoju o dva roky staršiu krajanku Renátu Jamrichovú 2:6, 6:4, 6:2 a dosiahla životný úspech. Pre Pohánkovú to bol iba tretí turnaj na ženskom okruhu ITF. Z bratislavského NTC si odnáša prémiu 9142 USD pred zdanením a 75 bodov do svetového rebríčka WTA.

Mia Pohánková.
Mia Pohánková. Foto: TASR/Jakub Kotian

Veľký obrat

Jamrichová na začiatku duelu proti Pohánkovej potvrdzovala úlohu favoritky. V druhom geme prelomila podanie krajanky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 3:0. Jamrichová kvalitne podávala, z forhendu dokázala súperku zatlačiť do defenzívy a vo výmenách robila menej nevynútených chýb. V šiestom geme opäť zobrala Pohánkovej servis a prvý set sa stal jasne jej korisťou.

Renáta Jamrichová.
Renáta Jamrichová. Foto: TASR/Jakub Kotian

V druhom dejstve sa Pohánková prezentovala odvážnou hrou okorenenou víťaznými údermi a s Jamrichovou držala krok. Za stavu 4:4 ju brejkla a v ďalšom geme premenila hneď prvý setbal. Pohánková mala navrch aj v rozhodujúcom dejstve, dvakrát získala Jamrichovej podanie a v ôsmom geme premenila vďaka esu hneď prvý mečbal. Pohánková predviedla v Bratislave spanilú jazdu. V semifinále vyradila najvyššie nasadenú Francúzku Oceane Dodinovú, ktorá figuruje v elitnej svetovej stovke.

Skvelá atmosféra

„Ďakujem celému môjmu tímu za prípravu počas celého roka a mojim rodičom. Vážim si aj to, že vďaka Slovenskému tenisovému zväzu som mohla štartovať v hlavnej súťaži s voľnou kartou. Ešte si neuvedomujem, čo som dosiahla, veď to bol iba môj tretí ženský turnaj. Renči chcem pogratulovať k brutálnym výkonom. Dúfam, že sa budeme stretávať častejšie a raz si zahráme spolu napríklad na Australian Open. Atmosféra bola neskutočná. Prišlo veľa mojich známych, ktorí ma prišli povzbudiť a dodali mi energiu,“ uviedla Pohánková v slávnostnom príhovore.